Greenomic Al Pistacchio Siciliano, 500 g

Italiensk specialitet med fin pistageton

116 kr

(232 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 500 g

Bara 8 styck kvar på lager

Leverans senast måndag, 05. oktober om du beställer senast måndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Stilren design
  • Unik arom
  • Kan kombineras på många sätt

Ofta köpt tillsammans med Greenomic Extra Jungfruolja Alpha, 500 ml

Greenomic Al Pistacchio Siciliano, 500 g 116 kr (232 kr / kg)
Greenomic Extra Jungfruolja Alpha, 500 ml 221 kr (442 kr / l)
Totalpris: 337 kr
Beskrivning

Denna italienska pastaspecialitet bjuder på en fin pistagesmak och skapar härlig variation på tallriken. Med sitt stilfulla utseende är den inte bara en smakupplevelse utan också ett elegant blickfång på hyllan och en fin present till finsmakare.

Artikelnr.: XPI-GDS-3024
Innehåll: 500 g
EAN: 4262406112534
Tillverkarnr.: 3024
Varumärken: Greenomic
Förvaringsinstruktioner: Förvara på en sval och torr plats
Ingredienser

Gryn av durumvete, 10 % Pistazien

Näringsvärde
Näringsvärde per 100 g
Energi 1574 / 376 kj / kcal
Fett 5,7 g
  varav mättade fettsyror 0,8 g
Kolhydrater 67 g
  varav socker 2 g
Protein 12 g
Salt 0 g
Juridisk information
Ansvarigt livsmedelsföretag: Greenomic Delikatessen GmbH & Co. KG, Kornblumenweg 8 , 73730, Esslingen, Tyskland, www.greenomic.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Greenomic Al Pistacchio Siciliano

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder